Animal

Francja (2022) 105 minut 5/5.0 12

Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolożka znana na całym świecie ze swoich... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz!
do 19.08.2024 (23:00)

BIORÓŻNORODNOŚĆ

Tytuł oryginalny:

Animal

Reżyseria:

Cyril Dion

Kraj:

Francja (2022)

Czas trwania:

105 minut

Język:

oryginalny, lektor polski

Dostępne napisy:

brak

Opis filmu "Animal":

Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolożka znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami.

Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają mianem „szóstego masowego wymierania” - w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

„Animal” to film, który powinno się obejrzeć w kinie, zarówno ze względów estetycznych, jak i z uwagi na bardzo emocjonalną narrację. Ten film nie tylko podsumowuje obecną sytuację, lecz także zwiększa świadomość widzów. „Animal” ma wstrząsnąć widzami, wrzucić ich do dzikiego świata zwierząt, który bardzo różni się od tego świata, który znają, czyli swoich coraz bardziej zamkniętych miejskich środowisk. Autorzy nakręcili sceny krajobrazów, zwierząt i ekosystemów z myślą o dużym ekranie w sposób wywołujący silne emocje. Ścieżka dźwiękowa przeniesie nas do dżungli, na step albo do wiejskiego gospodarstwa...

Nagrody i nominacje:

2022 - GRAND PRIX, BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL
2021 - FESTIVAL DE CANNES

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Animal:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane
PARTNER SERWISU