Antropocen: Epoka człowieka

FILM DOSTĘPNY DLA UCZESTNIKÓW KONGRESU OPEN EYES ECONIMIC SUMMIT 2020 w dniu 17 listopada 2021. Od psychodelicznych kopalni potasu w rosyjskim Uralu do metalowych kontenerów w mieście Norylsk. Od zdewastowanej Wielkiej Rafy Koralowej w Australii po surrealistyczne stawy litu na pustyni Atakama. Kręcony przez czte... czytaj więcej »

Film będzie dostępny w serwisie
od 17.11.2020 (10:00) do 18.11.2020 (10:00)
Reżyseria:

Edward Burtynsky, Jennifer Baichwal, Nick de Pencier

Kraj:

Kanada (2018)

Czas trwania:

85 minut

Język:

angielski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Antropocen: Epoka człowieka":

FILM DOSTĘPNY DLA UCZESTNIKÓW KONGRESU OPEN EYES ECONIMIC SUMMIT 2020 w dniu 17 listopada 2021. Od psychodelicznych kopalni potasu w rosyjskim Uralu do metalowych kontenerów w mieście Norylsk. Od zdewastowanej Wielkiej Rafy Koralowej w Australii po surrealistyczne stawy litu na pustyni Atakama. Kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią.

NAGRODY: 3. Kraków Green Film Festival (Best Feature Documentary) Millenium Docs Aganist Gravity 2019 (Green Warsaw Award) NOMINACJE: MFF Toronto 2018 (Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' Critics’ Choice Documentary 2019 Amerykańskie Stowarzyszenie Operatorów Filmowych - ASC - Najlepsze zdjęcia do filmu dokumentalnego dla Nicholas de Pencier

Polecane
Ostatnio dodane
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci