Blackfish

USA (2013) 83 minuty 4,75/5.0 12

"Blackfish" opowiada historię jednej z orek, samca o imieniu Tilikum, począwszy od momentu schwytania, po dzień dzisiejszy. Jest on własnością jednego z parków rozrywki. Trzymany w... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz!

ZWIERZĘTA W NIEWOLI | ORKI

Tytuł oryginalny:

Blackfish

Reżyseria:

Gabriela Cowperthwaite

Kraj:

USA (2013)

Czas trwania:

83 minuty

Język:

angielski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Blackfish":

"Blackfish" opowiada historię jednej z orek, samca o imieniu Tilikum, począwszy od momentu schwytania, po dzień dzisiejszy. Jest on własnością jednego z parków rozrywki. Trzymany w niewoli (w betonowej klatce z wodą) od małego dziecka, jest tresowany tylko po to, by zabawiać ludzi. Zgodnie z tym, co przedstawiają jego właściciele, Tilikum ma tam jak w niebie. Będzie żył ok. 30 lat, nie grożą mu niebezpieczeństwa ze strony innych samców, wokół ma same samice, no i ludzi, którzy go karmią. Zatem nawet zdobywanie pożywienia mu odpada. W zamian musi tylko pomachać płetwą, wykonać kilka sztuczek, chlapnąć wodą. Żyć nie umierać, prawdziwy raj dla orki. Taka jest oficjalna wersja. Prawda jest jednak całkiem inna. Ten film Wam ją ukaże.

Nagrody i nominacje:

NAGRODY: Satelita 2014- Najlepszy film dokumentalny

NOMINACJE: SUNDANCE 2014 Główna Nagroda Jury - Udział w konkursie na najlepszy film dokumentalny; BAFTA 2014 (Najlepszy film dokumentalny); Critics' Choice 2014 - Najlepszy film dokumentalny; Amerykańskie Stowarzyszenie Montażystów 2014 - Najlepszy montaż dokumentu; SFBAFCC - Najlepszy film dokumentalny

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Blackfish:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
13.02.2021 (17:46) 5

ale historia! zobaczy koniecznie

Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane