Blackfish

"Blackfish" opowiada historię jednej z orek, samca o imieniu Tilikum, począwszy od momentu schwytania, po dzień dzisiejszy. Jest on własnością jednego z parków rozrywki. Trzymany w niewoli (w betonowej klatce z wodą) od małego dziecka, jest tresowany tylko po to, by zabawiać ludzi. Zgodnie z tym, co przedstawiają jego... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz!
Reżyseria:

Gabriela Cowperthwaite

Kraj:

USA (2013)

Czas trwania:

83 minuty

Język:

angielski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Blackfish":

"Blackfish" opowiada historię jednej z orek, samca o imieniu Tilikum, począwszy od momentu schwytania, po dzień dzisiejszy. Jest on własnością jednego z parków rozrywki. Trzymany w niewoli (w betonowej klatce z wodą) od małego dziecka, jest tresowany tylko po to, by zabawiać ludzi. Zgodnie z tym, co przedstawiają jego właściciele, Tilikum ma tam jak w niebie. Będzie żył ok. 30 lat, nie grożą mu niebezpieczeństwa ze strony innych samców, wokół ma same samice, no i ludzi, którzy go karmią. Zatem nawet zdobywanie pożywienia mu odpada. W zamian musi tylko pomachać płetwą, wykonać kilka sztuczek, chlapnąć wodą. Żyć nie umierać, prawdziwy raj dla orki. Taka jest oficjalna wersja. Prawda jest jednak całkiem inna. Ten film Wam ją ukaże.

NAGRODY: Satelita 2014- Najlepszy film dokumentalny NOMINACJE: SUNDANCE 2014 Główna Nagroda Jury - Udział w konkursie na najlepszy film dokumentalny; BAFTA 2014 (Najlepszy film dokumentalny); Critics' Choice 2014 - Najlepszy film dokumentalny; Amerykańskie Stowarzyszenie Montażystów 2014 - Najlepszy montaż dokumentu; SFBAFCC - Najlepszy film dokumentalny

Polecane
Ostatnio dodane