Dominion

Australia (2018) 120 minut 5/5.0

Tytuł oryginalny:

Dominion

Reżyseria:

Chris Delforce

Kraj:

Australia (2018)

Czas trwania:

120 minut

Język:

angielski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Dominion":

Dokument przybliża rzeczywistość rozmaitych zwierząt hodowanych na fermach - w jakich warunkach żyją i są zabijane.

Dominion (w tłumaczeniu dominacja, panowanie) jest szokującym filmem dokumentalnym demaskującym współczesne normy stosowane w hodowli zwierząt. Do tej pory odbyło się 110 premier tego niezwykłego filmu w 20 krajach. Światowa premiera „Dominion” odbyła się w marcu w Melbourne Byli na niej obecni również aktorzy którzy użyczyli swojego głosu do narracji; Joaquin Phoenix który już raz opowiadał o cierpieniu zwierząt w produkcji „Earthlings”(Ziemianie), Rooney Mara, Sia i Kat Von D.

UWAGA - film zawiera drastyczne sceny.

Nagrody i nominacje:

Film otrzymał nagrodę za "Najlepszy film dokumentalny" i "Najlepszy reżyser" podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów: The Festigious International Film Festival, w Los Angeles.

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Dominion:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
09.05.2021 (21:56) 5

Koszmar, ale koszmar który trzeba zobaczyć, aby uświadomić sobie ile ludzkiego okrucieństwa i zimnej kalkulacji stoi za … rozwiń » Koszmar, ale koszmar który trzeba zobaczyć, aby uświadomić sobie ile ludzkiego okrucieństwa i zimnej kalkulacji stoi za tym, abyśmy mogli pójść na zakupy i swobodnie, spokojnie, bez konieczności oglądania ubijanych zwierząt, przebierać w szynkach, stekach i filetach, elegancko popakowanych, sterylnych i czystych.

21.02.2021 (21:45) 5

Daję 5, chociaż po 20 minutach wymiękliśmy.

13.02.2021 (17:35) 5

Przerażający, ale jakże prawdziwy. Każdy powinien spróbować go chociaż obejrzeć, choć pewnie nie wielu dotrwa do końca. … rozwiń » Przerażający, ale jakże prawdziwy. Każdy powinien spróbować go chociaż obejrzeć, choć pewnie nie wielu dotrwa do końca. Mięso i nabiał nie rośnie na drzewach, a nasza przyjemność na talerzu jest okupiona niewyobrażalnym cierpieniem tych istot.

Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane
PARTNERZY SERWISU