Enrico Parenti - wywiad z reżyserem filmu SOJALIZM

Nasz konsumpcyjny styl życia staje się problem (20/08/2019) 14 minut

Kraj:

Nasz konsumpcyjny styl życia staje się problem (20/08/2019)

Czas trwania:

14 minut

Język:

angielski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Enrico Parenti - wywiad z reżyserem filmu SOJALIZM":

"Nasz konsumpcyjny styl życia staje się problemem. Jeśli każdy z nas chce jeść 100 kg mięsa rocznie, to tego nie da się w zrównoważony sposób wyprodukować" – mówi RMF FM laureat 1. nagrody Kraków International Green Film Festival w kategorii dokument długometrażowy, Enrico Parenti. Autor filmu SOYALISM, o przemysłowej uprawie soi na paszę dla zwierząt hodowlanych, przekonuje, że nie wolno nam jeść tak dużo mięsa, bo to niezdrowe dla nas, szkodliwe dla środowiska i złe dla zwierząt.

Jego zdaniem, chciwość rozwija się, bo pozwoliliśmy sobie uważać, że żywność jest i powinna być tania. Tymczasem, jeśli coś jest tanie, powinniśmy zadać sobie pytanie, dlaczego tak jest. Tam muszą być jakieś ukryte koszty. Najczęściej te koszty ponosi środowisko, ludzie, którzy w tym przemyśle hodowlanym pracują, żyjące w niewoli zwierzęta.

Nagrody i nominacje:

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Enrico Parenti - wywiad z reżyserem filmu SOJALIZM:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
15.02.2021 (16:33) 5

Super gość! Świetny reżyser. To zdanie powinno wisieć na każdym stoisku mięsnym: ""Nasz konsumpcyjny styl życia staje si… rozwiń » Super gość! Świetny reżyser. To zdanie powinno wisieć na każdym stoisku mięsnym: ""Nasz konsumpcyjny styl życia staje się problemem. Jeśli każdy z nas chce jeść 100 kg mięsa rocznie, to tego nie da się w zrównoważony sposób wyprodukować""

Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane
PARTNER SERWISU