Głos lodowców

Norwegia (2020) 20 minut

Tytuł oryginalny:

Voice of Glaciers

Reżyseria:

Sindre Kolbjørnsgard

Kraj:

Norwegia (2020)

Czas trwania:

20 minut

Język:

angielski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Głos lodowców":

Latem 2019 roku czterech młodych poszukiwaczy przygód wyrusza w niebezpieczną wyprawę naukową do Arktyki, której celem jest udokumentowanie prawdziwej historii skutków zmieniającego się klimatu. Dzięki stopniowi naukowemu Erica z glacjologii i kluczowej wiedzy Krisa na temat poruszania się po lokalnym terenie, uzyskanego dzięki pracy jako przewodnik po Arktyce, zespół podchodzi do tego przedsięwzięcia z otwartymi umysłami, poszukując dowodów, aby rozdzielić fakty od histerii, dotyczące tempa topnienia lodowców.

Ta podróż okazuje się otwierającym oczy objawieniem, wywołującym poczucie konieczności, że trzeba coś zrobić, zanim będzie za późno. "Głos lodowców" to opowieść o misji małej ekspedycji, której celem jest zaprezentowanie ludziom nowego sposobu zobaczenia rzeczywistego wpływu zmian klimatycznych poprzez zebranie niezaprzeczalnych dowodów przed i po wykonaniu zdjęcia, które pokazuje, jak lodowce znikają w niepokojąco szybkim tempie.

Podróż grupy rozpoczyna się w Longyearbyen, najbardziej wysuniętym na północ mieście świata. Wyposażeni w zdjęcia sprzed ponad 100 lat, wyruszyli, aby znaleźć i ponownie sfotografować lokalizacje, przemierzając brutalnie bezlitosny i surowy teren Arktyki, gdzie zmuszeni są stawić czoła zmianom klimatycznym.

Nagrody i nominacje:

Nominacja w kategorii NAJLEPSZY KRÓTKI FILM DOKUMENTALNY na 4. BNP Paribas Green Film Festival

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Głos lodowców:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane