Głos lodowców

Norwegia (2020) 20 minut

Latem 2019 roku czterech młodych poszukiwaczy przygód wyrusza w niebezpieczną wyprawę naukową do Arktyki, której celem jest udokumentowanie prawdziwej historii skutków zmieniająceg... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz za darmo!
do 30.09.2022 (00:00)

LODOWCE | GLOBALNE OCIEPLENIE

Tytuł oryginalny:

Voice of Glaciers

Reżyseria:

Sindre Kolbjørnsgard

Kraj:

Norwegia (2020)

Czas trwania:

20 minut

Język:

angielski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Głos lodowców":

Latem 2019 roku czterech młodych poszukiwaczy przygód wyrusza w niebezpieczną wyprawę naukową do Arktyki, której celem jest udokumentowanie prawdziwej historii skutków zmieniającego się klimatu. Dzięki stopniowi naukowemu Erica z glacjologii i kluczowej wiedzy Krisa na temat poruszania się po lokalnym terenie, uzyskanego dzięki pracy jako przewodnik po Arktyce, zespół podchodzi do tego przedsięwzięcia z otwartymi umysłami, poszukując dowodów, aby określić fakty z histerii, dotyczące tempa topnienia lodowców.

Ta podróż okazuje się otwierającym oczy objawieniem, wywołującym poczucie konieczności, że muszą coś zrobić, zanim będzie za późno. "Głos lodowców" to opowieść o misji małej ekspedycji, której celem jest zaprezentowanie ludziom nowego sposobu zobaczenia rzeczywistego wpływu zmian klimatycznych poprzez zebranie niezaprzeczalnych dowodów przed i po wykonaniu zdjęcia, które pokazuje, jak lodowce znikają w niepokojąco szybkim tempie.

Podróż grupy rozpoczyna się w Longyearbyen, najbardziej wysuniętym na północ mieście świata. Wyposażeni w zdjęcia sprzed ponad 100 lat, wyruszyli, aby znaleźć i ponownie sfotografować lokalizacje, przemierzając brutalnie bezlitosny i surowy teren Arktyki, gdzie zmuszeni są stawić czoła zmianom klimatycznym.

Nagrody i nominacje:

Nominacja w kategorii NAJLEPSZY KRÓTKI FILM DOKUMENTALNY na 4. BNP Paribas Green Film Festival

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Głos lodowców:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane