Jak zabić chmurę?

Finlandia, Dania (2021) 80 minut

***FILM DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W KINIE PLENEROWYM W DNIU 20 SIERPNIA W CZASIE POKAZÓW FESTIWALOWYCH 5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL*** Fińską badaczkę, Hannele Korhen, fascynu... czytaj więcej »

Film będzie dostępny w serwisie
od 20.08.2022 (00:00) do 20.08.2022 (23:00)
...

ZMIANY KLIMATU

Tytuł oryginalny:

How to Kill a Cloud?

Reżyseria:

Tuija Halttunen

Kraj:

Finlandia, Dania (2021)

Czas trwania:

80 minut

Język:

oryginalny

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Jak zabić chmurę?":

***FILM DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W KINIE PLENEROWYM W DNIU 20 SIERPNIA W CZASIE POKAZÓW FESTIWALOWYCH 5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL***Fińską badaczkę, Hannele Korhen, fascynuje atmosfera i zjawiska pogodowe. Chce być najlepsza w swoim fachu, zyskać rozpoznawalność i być na szczycie, żeby pracować z najlepszymi. Pragnie być niezależna i skoncentrować się na swoich badaniach. Jej życie diametralnie się zmienia, gdy od rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich otrzymuje 1,5 mln USD. To grant badawczy, którego celem ma być stymulowanie opadów deszczu nad tym notorycznie suchym regionem. Propozycja jest nie do odrzucenia, ale za tą niebagatelną sumą kryje się nie do końca uczciwe zadanie.

Korhen ma znaleźć sposób, aby skumulować w jednym miejscu chmury deszczowe, które do tej pory wędrowały. Badania nie mają służyć dobru nauki, a konkretnym interesom jednego z krajów i ma się to odbyć kosztem sąsiednich państw. Początkowy entuzjazm Korhen z czasem przekształca się w etyczny dylemat i rodzi wewnętrzny konflikt. Jeśli odniesie sukces, to komu odbierze chmury i kto poniesie z tego tytułu największe straty? Czy najbogatsi mogą aż tak bardzo sterować przyrodą? Jaka jest ostateczna cena własnych ambicji badaczy i badaczek?

Nagrody i nominacje:

2021 – CPH:DOX Kopenhaga, 2021- MFF Sydne; 2021 – FF Verzio, 2022 - BNP Paribas Green Film Festival

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Jak zabić chmurę?:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane