Klątwa obfitości

Polska (2019) 69 minut 5/5.0 12

Bohaterami dokumentu są przewódcy rdzennych plemion zamieszkujących mieszczący się na ziemiach Ekwadoru Park Narodowy Yasuní. Nie zdecydowali się oni na rezygnację ze swojej kultur... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz!

ROPA | EKWADOR | KATASTROFA EKOLOGICZNA

Tytuł oryginalny:

The Curse of the Abundance

Reżyseria:

Ewa Ewart

Kraj:

Polska (2019)

Czas trwania:

69 minut

Język:

polski

Dostępne napisy:

angielskie

Opis filmu "Klątwa obfitości":

Bohaterami dokumentu są przewódcy rdzennych plemion zamieszkujących mieszczący się na ziemiach Ekwadoru Park Narodowy Yasuní. Nie zdecydowali się oni na rezygnację ze swojej kultury i do dziś kultywują wielowiekową tradycję, żyjąc w całkowitej zgodzie z naturą. Ewa Ewart w swym filmie szczególną uwagę poświęca Inicjatywie Yasuní. Taką nazwę nadano ekwadorskiej propozycji, która zakłada zaniechanie eksploatacji złóż ropy naftowej, w którą bogaty jest owy obszar w zamian za finansową rekompensatę ze strony społeczności międzynarodowej. Kontynuacja wierceń oznaczałaby nie tylko unicestwienie amazońskiej dżungli, ale katastrofę naturalną o globalnym zasięgu.

Nagrody i nominacje:

NAGRODY: World Media Festivals w Hamburgu
NOMINACJE: Madrid IFF 2019

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Klątwa obfitości:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
13.02.2021 (17:04) 4

Dobry! szalenie ciekawa historia - czy wydobywać i niszczyć unikalną przyrodę w skaleę świata, czy wspomóc biedny kraj w… rozwiń » Dobry! szalenie ciekawa historia - czy wydobywać i niszczyć unikalną przyrodę w skaleę świata, czy wspomóc biedny kraj w zamian za to, że zostawi to miejsce nie tknięte i nie będize tam wydobywały ropy.

Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane
PARTNERZY SERWISU