Królestwa ognia, lodu i bajek

RPA (2020) 43 minuty

Tytuł oryginalny:

Kingdoms of Fire, Ice & Fairy Tales

Reżyseria:

Susan Scott

Kraj:

RPA (2020)

Czas trwania:

43 minuty

Język:

angielski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Królestwa ognia, lodu i bajek":

Od Arktyki — wielkiego lodu, po legendarny park Yellowstone, przechodząc przez magię lasów Schwarzwaldu. Z największą wrażliwością i szacunkiem dla natury, prezenterka Bonné de Bod i reżyserka Susan Scott zabiorą nas w tym filmie do trzech dzikich regionów z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami.

Nazywam się Bonné de Bod. Z reżyserką Susan Scott spędziłyśmy lata na tworzeniu filmów i przemierzyłyśmy tysiące kilometrów na całym świecie, żeby obnażać przestępstwa przeciwko Ziemi. Tym razem wyruszyłyśmy w inną podróż. Chcemy znaleźć trzy najbardziej baśniowe środowiska naturalne. Miejsca, gdzie można poczuć się jak u początków stworzenia. Zobaczyć, jak życie wyglądało milion lat temu. To ponadczasowe królestwa. Dziewicze i niesamowite środowiska, w których rządzą wilki i niedźwiedzie i w których planeta stale przypomina nam o swojej potędze. Ciemności rodzą tam światło, legendy pozwalają przezwyciężyć lęk, a dusze młodnieją. To królestwa ognia, lodu i baśni.

Nagrody i nominacje:

Dokument zdobył w sumie 4 nagrody na festiwalach Impact Docs Awards 2021 i New York Cinematography Awards 2020, był również nominowany na festiwalach International Wildlife Film Festival 2021 i Riviera International Film Festival 2021

Kategorie filmu:

Dokument

Tagi filmu:

bioróżnorodność Arktyka las ARTE po polsku USA

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Królestwa ognia, lodu i bajek:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane