Nature is my Homeland

Polska (2021) 54 minuty

Opowieść o złożonej relacji człowieka z naturą. To poszukiwanie odpowiedzi na temat kondycji planety, emocji i inteligencji roślin i zwierząt oraz roli współczesnych miast – czy są... czytaj więcej »

Film będzie dostępny w serwisie
od 15.08.2021 (00:00) do 22.08.2021 (00:00)
...

LAS | BIORÓŻNORODNOŚĆ

Tytuł oryginalny:

Nature is my Homeland

Reżyseria:

Marek Gajczak

Kraj:

Polska (2021)

Czas trwania:

54 minuty

Język:

polski

Dostępne napisy:

angielskie

Opis filmu "Nature is my Homeland":

Opowieść o złożonej relacji człowieka z naturą. To poszukiwanie odpowiedzi na temat kondycji planety, emocji i inteligencji roślin i zwierząt oraz roli współczesnych miast – czy są zbawieniem, czy zagrożeniem dla Ziemi? Nie jest to dokument stricte przyrodniczy, nie jest to film ekologiczny, który ma straszyć widza niszczeniem planety. To próba zastanowienia się, czy współczesny człowiek – w odniesieniu do swojej wrażliwości – jest w stanie ocalić swój własny dom – Ziemię. Narratorami filmu są plastycy, pisarze, poeci, filmowcy, naukowcy i pszczelarze miejscy, którzy przypominają, że człowiek jest integralną częścią ekosystemu, a nie jego odrębnym elementem. Oprócz opowieści narratorów film przeplata się z ich twórczością artystyczną.

Film powstał w ramach projektu „Nature is my Homeland” na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – twórcze działania skupione wokół koncepcji przodków krainy natury, opartej na antropologii kultury, historii sztuki i naukach przyrodniczych, gdzie ważną rolę odgrywa poszukiwanie analogii między historycznym a współczesnym rozumieniem przyrody w kulturze.

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Nature is my Homeland:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane