Polska wegańska rewolucja

Niemcy (2021) 32 minuty

Kraj:

Niemcy (2021)

Czas trwania:

32 minuty

Język:

oryginalny

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Polska wegańska rewolucja":

Alicja Rokicka jest wegańską influencerką. To w Polsce dość nietypowy zawód. Prowadzi znany i wielokrotniewyróżniany blog kulinarny Wegan Nerd (https://www.wegannerd.com/). Od sześciu lat Alicja jeździ po całej Polsce: ze spotkania autorskiego na targi, z talk-show na kurs gotowania. Właśnie w Polsce, której narodowa kuchnia jest wyjątkowo bogata w potrawy mięsne, liczba wegan gwałtownie rośnie.

Trend w kierunku żywienia roślinnego w Polsce jest ogromny: w ciągu ostatnich trzech lat sprzedaż substytutów mięsa w kraju wzrosła o 480%! W samej tylko Warszawie istnieje 70 czysto wegańskich restauracji i setki innych, które w swoim menu oferują przynajmniej jedno wegańskie danie. Dzięki temu Warszawa znajduje się obecnie na szóstym miejscu w rankingu najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie.

Ale Alicja nie tylko doświadcza trendu na weganizm w dużych polskich miastach. Przez większość czasu podróżuje po całej Polsce, często także na prowincje, prowadząc kursy kulinarne i udzielając wywiadów, pojawia się też w talk show czy na największych w Polsce targach wegańskich „Veganmania”. Alicja nigdy nie planowała takiej kariery. Studiowała projektowanie graficzne i całkiem przypadkowo stała się jednym z najpopularniejszych głosów weganizmu w Polsce.

Nagrody i nominacje:

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Polska wegańska rewolucja:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane