Przyszłość lotów

Niemcy (2020) 52 minuty

Wszyscy wiemy, że latanie szkodzi klimatowi. Według strony internetowej Flightracker, przed epidemią koronawirusa codziennie odbywało się prawie 200 000 lotów. Co sekundę gdzieś na... czytaj więcej »

Film będzie dostępny w serwisie
od 05.03.2021 (00:00) do 28.02.2023 (00:00)
...

LOTNICTWO | TRANSPORT | TECHNIKA

Tytuł oryginalny:

The Future of Flight

Reżyseria:

Larissa Klinker

Kraj:

Niemcy (2020)

Czas trwania:

52 minuty

Język:

oryginalny

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Przyszłość lotów":

Wszyscy wiemy, że latanie szkodzi klimatowi. Według strony internetowej Flightracker, przed epidemią koronawirusa codziennie odbywało się prawie 200 000 lotów. Co sekundę gdzieś na świecie startował lub lądował samolot. COVID wszystko to zmienił. Nigdy wcześniej cała branża lotnicza nie znalazła się w takim zastoju. Przewiduje się, że branża podniesie się dopiero w 2022 lub 2023 roku.

Ale czy to oznacza, że do 2022 roku znowu będziemy emitować taką samą ilość CO2 jak wcześniej? Jeszcze przed kryzysem wiedzieliśmy, że latanie musi stać się bardziej ekologiczne. Może COVID to nasza szansa na przemyślenie. Jak możemy połączyć ochronę środowiska z potrzebą mobilności? Czy potrzebujemy nowych samolotów i nowych paliw lotniczych - czy po prostu powinniśmy mniej latać? Chcemy znaleźć odpowiedzi na te pytania i zapytać producentów samolotów, naukowców i ekspertów transportowych o przyszłość lotnictwa.

Best Long Documentary/Feature Film Award at International Kuala Lumpur Eco Film Festival 2020 (Malaysia), EkoFilm Festival 2020 (Brno, Czech Republic), China International Conference of Science and Education Producers 2020 (China), International Green Culture ‘Green Fest’ 2020 (Serbia), CZU Film Festival 2020 (Czech Republic)

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Przyszłość lotów:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane