Senegal: szabrownicy mórz

Zjednoczone Emiraty Arabskie (2019) 24 minuty 4/5.0

Od kilku lat lokalni rybacy z Senegalu usiłują wypełnić swoje sieci i nakarmić swoje rodziny – wielkie kutry z Azji, a także z Europy, szaleją na wodach terytorialnych Senegalu, za... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz za darmo!
do 27.02.2022 (23:59)

PRZEŁOWIENIE | OCEANY | AFRYKA

Reżyseria:

James de Caupenne et Feurat Alani

Kraj:

Zjednoczone Emiraty Arabskie (2019)

Czas trwania:

24 minuty

Język:

oryginalny

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Senegal: szabrownicy mórz":

Od kilku lat lokalni rybacy z Senegalu usiłują wypełnić swoje sieci i nakarmić swoje rodziny – wielkie kutry z Azji, a także z Europy, szaleją na wodach terytorialnych Senegalu, zabierając im ryby, niszcząc kutry i sieci. Napędzanej stale rosnącym zapotrzebowaniem konsumentów na całym świecie, rybacy przemysłowi zagrażają zasobom gatunków w morzu w Afryce Zachodniej. W Senegalu wędkarze poprosili Greenpeace o pomoc w znalezieniu złodzieja, a w Liberii straż przybrzeżna współpracuje z organizacją pozarządową Sea Shepard.
Saint-Louis, dawną stolicę kolonialną Afryki Zachodniej otacza jedno najbogatszych w gatunki łowisk świata. Tutejsi rybacy są jednak świadkami katastrofy ekologicznej. Od kilku lat jest tu coraz mniej ryb... Ponieważ ryb jest coraz mniej, zagraniczne kutry coraz częściej nielegalnie wpływają na wody przybrzeżne Afryki Zachodniej, szczególnie na terytorium Senegalu.

- Wypływamy i widzimy zagraniczne statki. To przez nie nie ma ryb. Wcześniej ryby podpływały aż do nas. Dobrze się nam powodziło. Odkąd pojawiły się statki przemysłowe, ryby zniknęły. A zagraniczne kutry czasami zabierają nam nasz połów, niszczą łodzie i sieci – skarżą się rybacy.

Nagrody i nominacje:

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Senegal: szabrownicy mórz:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane