Siostry rzeki

Polska (2021) 57 minut 4,67/5.0

Inne rzeki wpływają, aby uratować Wisłę przed planowaną nową wielką zaporą w Siarzewie: Dunajec, Soła, Pilica i Raba. Cecylia Malik wzywa kobiety, by oddały głos rzekom i włączyły... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz!

RZEKI | ZAPORY | AKTYWIZM

Tytuł oryginalny:

Siostry rzeki

Reżyseria:

Cecylia Malik

Kraj:

Polska (2021)

Czas trwania:

57 minut

Język:

polski

Opis filmu "Siostry rzeki":

Inne rzeki wpływają, aby uratować Wisłę przed planowaną nową wielką zaporą w Siarzewie: Dunajec, Soła, Pilica i Raba. Cecylia Malik wzywa kobiety, by oddały głos rzekom i włączyły się do walki, która toczy się między ekologami z Koalicji RATUJMY RZEKI a politykami, urzędnikami i lobby hydrotechnicznym.
Walka o wartości dla dzikiej przyrody, o krajobraz o czystą, słodką wodę, która staje się najcenniejszym zasobem planety.

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Siostry rzeki:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
12.05.2021 (21:53) 5

Świetna produkcja o polskich rzekach burząca mit w jakim wszyscy byliśmy wychowani od malucha, że rzeki trzeba regulować… rozwiń » Świetna produkcja o polskich rzekach burząca mit w jakim wszyscy byliśmy wychowani od malucha, że rzeki trzeba regulować, betonować, tamować. Fajne, że to jest na przykładzie polskich, bliskich nam rzek - np. WILGA w Krakowie, która płynie obok mnie. Taki jeden mały stopień, a tyle zła. Polecam!

Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane