Sojalizm (Soyalism)

Włochy (2018) 65 minut 5/5.0 12

W świecie dotkniętym zmianami klimatycznymi i przeludnieniem kontrola produkcji żywności staje się coraz bardziej ogromnym biznesem dla garstki gigantycznych korporacji. Śledząc pr... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz!

HODOWLA PRZEMYSŁOWA ZWIERZĄT | SOJA | PRAWA ZWIERZĄT

Tytuł oryginalny:

Soyalism

Reżyseria:

Enrico Parenti

Kraj:

Włochy (2018)

Czas trwania:

65 minut

Język:

oryginalny

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Sojalizm (Soyalism)":

W świecie dotkniętym zmianami klimatycznymi i przeludnieniem kontrola produkcji żywności staje się coraz bardziej ogromnym biznesem dla garstki gigantycznych korporacji. Śledząc przemysłowy łańcuch produkcji wieprzowiny od Chin po Brazylię przez Stany Zjednoczone i Mozambik, dokument opisuje ogromną koncentrację władzy w rękach zachodnich i chińskich firm. Ruch ten likwiduje setki tysięcy drobnych producentów i trwale przekształca całe krajobrazy. System został wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat siedemdziesiątych i został wyeksportowany na cały świat, zwłaszcza w krajach o dużej populacji, takich jak Chiny. Od od pustkowia w Północnej Karolinie po monokulturę soi rozwiniętą w amazońskim lesie deszczowym w celu karmienia zwierząt, film opisuje, w jaki sposób ekspansja tego procesu zagraża równowadze społecznej i środowiskowej planety.
„Nasz konsumpcyjny styl życia staje się problemem. Jeśli każdy z nas chce jeść 100 kg mięsa rocznie, to tego nie da się w zrównoważony sposób wyprodukować” – mówi RMF FM laureat 1. nagrody Kraków International Green Film Festival w kategorii dokument długometrażowy, Enrico Parenti. Autor filmu przekonuje, że nie wolno nam jeść tak dużo mięsa, bo to niezdrowe dla nas, szkodliwe dla środowiska i złe dla zwierząt. Jego zdaniem, chciwość rozwija się, bo pozwoliliśmy sobie uważać, że żywność jest i powinna być tania. Tymczasem, jeśli coś jest tanie, powinniśmy zadać sobie pytanie, dlaczego tak jest. Tam muszą być jakieś ukryte koszty. Najczęściej te koszty ponosi środowisko, ludzie, którzy w tym przemyśle hodowlanym pracują, żyjące w niewoli zwierzęta.

WYWIAD Z REŻYSEREM ENRICO PARENTIM DO OBEJRZENIA TUTAJ:
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=2250557678406918

Oryginalny tytuł - Soyalism

Nagrody i nominacje:

NAGRODY:
- Kraków Green Film Festival 2019 (Best Documentary)
- Cleveland International Film Festival 2019 (Best Film)
- Nòt Film Fest 2019 (Best Superdoc Feature)
- Thessaloniki Documentary Film Festival 2019 (Best Film in the Habitat Section)

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Sojalizm (Soyalism):

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
27.04.2022 (00:51) 5

Super

21.02.2021 (21:39) 5

Film świetny. A jeszcze lepsza książka Parentiego i Libertiego "Władcy jedzenia"

Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane
PARTNERZY SERWISU