Wielki las wschodniej Ameryki Północnej

Francja (2018) 44 minuty 4/5.0

Człowiek zmienił krajobraz Ameryki Północnej - lasy ustąpiły miejsca miastom. Gatunki, które przetrwały, przyzwyczaiły się do tego nowego środowiska, w którym prawie nie mają natur... czytaj więcej »

Film nie jest już dostępny
Okres jego darmowej licencji już minął.

LASY | BIORÓŻNORODNOŚĆ | USA

Reżyseria:

Sébastien Lafont, Guy Beauché

Kraj:

Francja (2018)

Czas trwania:

44 minuty

Język:

oryginalny

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Wielki las wschodniej Ameryki Północnej":

Człowiek zmienił krajobraz Ameryki Północnej - lasy ustąpiły miejsca miastom. Gatunki, które przetrwały, przyzwyczaiły się do tego nowego środowiska, w którym prawie nie mają naturalnych drapieżników. Dziś w wielu miastach można napotkać na niedźwiedzie, jelenie czy szopy.
Gatunki zwierząt giną w zatrważającym tempie. Jednak w USA i w Kanadzie niektóre z nich przetrwały znajdując schronienie w miastach. Zamieszkały na ulicach, w parkach i ogrodach, stając się nieraz gwiazdami mediów. W Ameryce Północnej granica między cywilizacją a naturą nigdy nie była tak płynna. Mieszkańcy i naukowcy zastanawiają się jak żyć z dziką fauną miejską, burzącą dotychczasowy porządek.

Wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej: ogromny las rozciąga się od Quebecu po Florydę. Imponujący masyw, słynący z drzew liściastych, w których cieniu żyją liczne zwierzęta, jak niedźwiedzie, jelenie wirginijskie czy szopy pracze. Człowiek od wieków przekształca ten krajobraz. Miasta zastąpiły lasy, leżą pośród dębów i klonów. Gatunki zwierząt, które przetrwały, nauczyły się żyć w nowym siedlisku, gdzie jest mnóstwo pożywienia i nie ma drapieżników. W wielu miastach, czarne niedźwiedzie, jelenie wirginijskie i szopy pracze mają dziś swój dom. Mieszkańcy i naukowcy szukają rozwiązań, żeby ta koegzystencja służyła ludziom i zwierzętom.

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Wielki las wschodniej Ameryki Północnej:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane