Władcy wody

Francja (2019) 88 minut 4,82/5.0 12

Ziemia przeżywa najgorętszy okres od 2000 lat. Lato 2019 r. w Europie ukazało doraźność kryzysu klimatycznego. Jego pierwszą ofiarą padła woda. Zapotrzebowanie wystrzeliło w górę,... czytaj więcej »

Ten film jest obecnie dostępny!
Oglądaj teraz!

KRYZYS WODNY | KORPORACJE | HANDEL WODĄ | PRAWA CZŁOWIEKA

Tytuł oryginalny:

Lords of Water

Reżyseria:

Jérôme Fritel

Kraj:

Francja (2019)

Czas trwania:

88 minut

Język:

francuski

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Władcy wody":

Ziemia przeżywa najgorętszy okres od 2000 lat. Lato 2019 r. w Europie ukazało doraźność kryzysu klimatycznego. Jego pierwszą ofiarą padła woda. Zapotrzebowanie wystrzeliło w górę, a zasoby ostro pikują.
Dziś 70% wody zużywa się na wyżywienie ludzi. Stała się najbardziej pożądanym zasobem planety. By ocalić ludzkość, świat finansów chce wymusić na niej rewolucję. Zwiększyć ceny wody i stworzyć rynek taki jak rynek ropy.

Nagrody i nominacje:

Nominacja w kategorii NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY na 4. BNP Paribas Green Film Festival

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Władcy wody:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
29.11.2021 (23:36) 5

Absolutne must see! Ważny głos w debacie nt. marnowania wody. Co może się stać gdy uczynimy z wody towar? Tak jak w Wl… rozwiń » Absolutne must see! Ważny głos w debacie nt. marnowania wody. Co może się stać gdy uczynimy z wody towar? Tak jak w Wlk.Brytanii, w Australii i Kalifornii. Nadwyżki wody stały się warte więcej niż uprawy, infrastruktura i sama ziemia razem wzięte. Zestawienia gadających głów z elity finansjery, prowadzących prominentne wodne transakcje i rolników, którzy wyprzedają dorobek swojego życia albo zastanawiają się czym napoić swoje bydło. Czy Ci którzy kupują wodę na rynku giełdowym tej wody potrzebują? Jak powiada jeden z nich, to jest po prostu zakład, czyli coś co się odbywa "na papierze", w świecie cyfrowym. Czy można spekulować w nieskończoność cenami wody, która niesie życie? Czy woda jest dobrem publicznym i prawem człowieka?

13.03.2021 (19:42) 5

Znów wszędobylski kapitalizm! Handel zasobami wody! Filmy sci-fi stają się realne.

Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane