Z dzikiego morza

Dania (2021) 78 minut

***FILM DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W KINIE PLENEROWYM W DNIU 17 SIERPNIA W CZASIE POKAZÓW FESTIWALOWYCH 5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL*** W dzień i w nocy, przez cały rok, wolontar... czytaj więcej »

Film będzie dostępny w serwisie
od 17.08.2022 (00:00) do 17.08.2022 (23:00)
...

BIORÓŻNORDONOŚĆ

Tytuł oryginalny:

From the Wild Sea

Reżyseria:

Robin Petré

Kraj:

Dania (2021)

Czas trwania:

78 minut

Język:

oryginalny

Dostępne napisy:

polskie

Opis filmu "Z dzikiego morza":

***FILM DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W KINIE PLENEROWYM W DNIU 17 SIERPNIA W CZASIE POKAZÓW FESTIWALOWYCH 5.BNP PARIBAS GREEN FILM FESTIVAL***


W dzień i w nocy, przez cały rok, wolontariusze ratujący zwierzęta morskie pracują bez wytchnienia, bo wiedzą, że są one nieustannie zagrożone przez plamy ropy naftowej na morzu, coraz większy ruch statków, plastik i sztormy. Zmiany klimatyczne co roku przynoszą gwałtowne sztormy, które wyrzucają na brzeg osłabione osobniki. Film jest poetyckim esejem dokumentalnym, skupiającym się na kolizji między człowiekiem i naturą. Zabiera nas w podróż do wczesnego okresu antropocenu widzianego z perspektywy zwierzęcia i człowieka. Towarzyszymy zwierzętom w okresie rehabilitacji, widząc ich oczami i odczuwając świat stworzony przez ludzi, który okazuje się wyobcowanym, dziwnym miejsce. Film pokazuje wielowymiarowy, poruszający obraz naszych czasów, akcentując jednocześnie, jak bardzo jesteśmy wszyscy złączeni w zniuansowanym systemie rozciągającym się daleko poza gatunek ludzki.

Nagrody i nominacje:

2021 – MFF Berlinale , 2021 – CPH:DOX, Kopenhaga, 2022 - BNP Paribas Green Film Festival

Widziałem, moja ocena:

Twoja recenzja, komentarz do filmu Z dzikiego morza:

Wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

Chcę zobaczyć
Zwiastun
Fotosy z filmu
Recenzje użytkowników
Widziałeś(aś) ten film? Napisz swoją recenzję
Nie dodano jeszcze recenzji do tego filmu.
Twoja recenzja może być pierwsza.
Filmy o podobnej tematyce
Polecane
Ostatnio dodane